My unique blog 6070

Subtitle

Blog

15 Undeniable Reasons to Love astrologji

Posted by u6wlzmr988 on November 2, 2020 at 5:20 PM

ent i lindjes. Astrologjia mund të na japë një vështrim të shkurtër të karakteristikave themelore të një personi, preferencave, të metave dhe frikës. I cili drejton një shkollë popullore në World wide web të astrologjisë, marrë telefonata nga bankierët e Wall Street. "Të gjitha ato struktura tek të cilat njerëzit ishin mbështetur, 401 (k) s dhe gjithçka, filluan të prishen", tha ajo. "Kështu hyjnë shumë njerëz në të. Ata janë, si, ‘Çconsiderablyë po ndodh në jetën time? Asgjë nuk ka kuptim. ”” Dhjetë vjet më vonë, më shumë sesa Earth e pensionit janë prishur. "Unë mendoj se zgjedhjet e vitit 2016 ndryshuan gjithçka," më tha Colin Bedell, një astrolog, vegla e të cilit është Queer Cosmos. "Njerëzit ishin thjesht,

Ne e kemi bërë të thjeshtë për ju të zbuloni se cila është shenja juaj e zodiakut, profilin e saj të plotë dhe është pajtueshmëria me shenjat e tjera të zodiakut. Duke zgjedhur shenjën tuaj nga lista e detajuar e datave të shenjës së zodiakut do të zbuloni gjithçka në karakterin e shenjës suaj të Diellit, është Horoskopi, tiparet, profili, historia, miti dhe pajtueshmëria e dashurisë. Pengesat dhe problemet e ardhshme paraprakisht. Varet nga ju nëse doni të besoni në këshillat dhe masat paraprake të sugjeruara në një lexim të horoskopit dhe të shpëtoni nga dhimbja pa bërë shumë. Këtu është problemi juaj i parë - Nuk ka shpëtim "pa bërë shumë". Ky është problemi kryesor me qasjen ndaj leximeve të tabelave - të gjithë duhet të bëjnë një përpjekje të fortë për të ndryshuar gjërat në jetën e tyre.

Disa njerëz besojnë Virgjeresha në astrologji sepse të tjerët para tyre e bënin dhe kuriozitetin e kishin një natyrë themelore njerëzore, por sa më shumë të tërhiqen në astrologji, gjërat bëhen më të qarta. Datat e zodiakut, shenjat. Ne mund t’i shoqërojmë shenjat e zodiakut pothuajse në të gjitha aspektet e jetës sonë dhe do të shohim se ato janë me të vërtetë depërtuese dhe korrekte. Horoskopët tanë janë unikë dhe ato mund të na ndihmojnë të gjejmë dhe zbulojmë pikat tona të forta, të dobëta, si dhe cilësitë tona natyrore.

u rrëzua nga të dy palët gjatë Luftës Civile Angleze; dhe shenjat e zodiakut. Për të shpjeguar tiparet e Dashit, ajo vendosi një fotografi të Mariah Carey ("Ajo pëlqen të marrë dhurata";). Për Peshqit, ajo kishte Rihanna dhe Steve Occupations. "Gjëja ime kryesore e preferuar është të flas për shenjat si të famshëm," tha ajo. “Sepse këto janë figura mitologjike të ditëve tona. Në Greqinë e lashtë, nëse thua "Athina", të gjithë e dinin, Oh,

Astrologjia gjithashtu mund të na ndihmojë të gjejmë, cilat marrëdhënie janë të pajtueshme - me ardhjen e kompjuterit particular, të përshpejtuar me World-wide-web dhe ka arritur shpejtësi të reja përmes mediave sociale. Sipas një sondazhi të Pew Examine Coronary heart të vitit 2017, pothuajse tridhjetë përqind e amerikanëve besojnë në astrologji. Por, siç ka argumentuar studiuesi Nicholas Campion, autori i "Astrologjisë dhe fesë popullore në for eachëndimin up to date", numri i njerëzve që dinë shenjën e tyre të diellit, këshillohen me horoskopin e tyre ose lexojnë për shenjën e partnerit të tyre romantik është shumë më të larta “Shpirtërore të reja dhe të cilat nuk janë. Përputhshmëria e horoskopit mund të përmirësojë marrëdhëniet tona me shenjat e tjera të zodiakut. Duke ditur për potencialin tuaj të dashurisë, ju mund të shfrytëzoni sa më mirë mundësitë dhe të merrni masat e duhura që çojnë në një dashuri të lumtur ose jetë të martuar.

Astrologjia merr parasysh dy aspekte kryesore - potencialin tonë të lindjes dhe efektet e planeteve dhe yjeve në horoskopin tonë personalized. Kjo mund të na ndihmojë të zgjedhim rrugën e duhur të karrierës dhe arsimit në rregull

Secila nga 12 shenjat e horoskopit i përket një prej katër elementeve - Ajri, Zjarri, Uji dhe Toka. Këto elemente përfaqësojnë një lloj thelbësor të energjisë që vepron në secilin prej nesh. Astrologjia synon të na ndihmojë të përqendrojmë këto energji në aspektet pozitive dhe të fitojmë një kuptim më të mirë të potencialit tonë dhe tipareve tona pozitive dhe të merremi me ato harming.

Këto katër ingredientë ndihmojnë në përshkrimin e llojeve unike të personalitetit të shoqëruara me shenja astrologjike. Të katër partët e zodiakut shfaqin ndikim të thellë në tiparet themelore të karakterit, emocionet, sjelljen dhe të menduarit.

Shenjat e ujit

Shenjat e ujit janë jashtëzakonisht emocionale dhe really-të ndjeshme. Ata janë shumë intuitivë dhe mund të jenë misteriozë sa vetë oqeani. Shenjat e ujit duan biseda të thella dhe intimitet. Ata rrallë bëjnë diçka hapur dhe janë gjithmonë aty për të mbështetur të dashurit e tyre. Shenjat e ujit janë: Kanceri, Akrepi dhe Peshqit.

Shenjat e zjarrit

Shenjat e zjarrit priren të jenë pasionante, dinamike dhe temperative. Ata zemërohen shpejt, por edhe falin lehtë. Ata janë aventurierë me energji të jashtëzakonshme. Ata janë fizikisht shumë të fortë dhe janë një burim frymëzimi për të tjerët. Shenjat e zjarrit janë njerëz inteligjentë, të vetëdijshëm, krijues dhe idealistë, gjithmonë të gatshëm për veprim. Shenjat e zjarrit janë: Dashi, Luani dhe Shigjetari.

Shenjat e Tokës

Shenjat e tokës

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

139 Comments

Reply freew3.org
6:20 AM on April 11, 2021 
I couldn't resist commenting. Exceptionally well written! https://www.freew3.org/
Reply Choomavox
7:41 PM on May 12, 2021 
canada pharmacy sells levitra[/url]
Reply Jamostut
11:05 PM on May 30, 2021 
Wonderful information. Regards.
https://topessaywritingbase.com/
Reply tadalafil pills
7:23 AM on June 1, 2021 
tadalafil 40 mg daily https://pulmoprestadalafil.com/ 40 mg tadalafil generic tadalafil
Reply tadalis sx
7:24 AM on June 1, 2021 
generic tadalafil https://extratadalafill.com/ generic tadalafil 40 mg tadalafil max dose
Reply tadalafil
7:24 AM on June 1, 2021 
tadalafil 30 mg https://nextadalafil.com/ tadalafil generic tadalafil daily use
Reply generic tadalafil 40 mg
7:24 AM on June 1, 2021 
tadalafil dosage https://tadalafilgenc.com/ tadalafil online tadalafil online
Reply tadalafil 40 mg daily
7:26 AM on June 1, 2021 
generic tadalafil united states https://superactivetadalafil.com/ tadalafil generic tadalafil 60 mg for sale
Reply Jamostut
11:38 AM on June 3, 2021 
Thanks a lot. Awesome stuff!
https://bestessayscloud.com/
college essay help online
dissertation definition
write the essay
help thesis writing
essay writing review
dissertations online
how to write essay about myself
dissertation writing services
admission essay editing services
essays writers
college application essay prompts
cpm homework help
the help essay prompts
https://smilevault1.webs.com/apps/blog/show/48256738-comprar-bitc
oins-con-tarjeta-de-cr
Reply Jamostut
12:30 AM on June 4, 2021 
You reported this wonderfully!
https://essayssolution.com/
order custom essays
paper helper
steps to write a essay
dissertation writing
mba essay review service
writing paper help
college student essay
xyz homework
law essay writers
writing services
how to write an essay in college
how to write an argument essay
music to write essays to
https://kehillathisrael.webs.com/apps/guestbook/
Reply Jamostut
1:51 PM on June 4, 2021 
With thanks! I enjoy this.
https://essayhelp-usa.com/
law school essay review service
how to write a thesis statement
how to write a short story essay
courses online
successful college application essays
dissertation definition
english essay writing service
essay
how to write a 300 word essay
papers writing service
buy essays online
writing papers
stanford college essay
https://smilevault1.webs.com/apps/blog/show/48256738-comprar-bitc
oins-con-tarjeta-de-cr
Reply Jamostut
2:35 AM on June 5, 2021 
This is nicely put! !
https://bestessayseducationusa.com/
write a essay for me
paper writing services
how to write a reflection essay
writing a thesis statement
how to write my college essay
essays writing services
professional essay writing service
help writing paper
essay to write
professional resume writing service
essays on writing
homeworks help
generic college essay
https://contest101.webs.com/apps/guestbook/
Reply Jamostut
3:23 PM on June 5, 2021 
Thanks a lot. A good amount of facts.
https://scoringessays.com/
how to write a rhetorical essay
help thesis writing
writing about yourself essay
write my paper
sat essay help
argumentative essay topics
writing compare and contrast essays
essay
best website for essay writing
doctoral dissertation
what is college for essay
online coursework
how to write an essay introduction paragraph
https://kehillathisrael.webs.com/apps/guestbook/
Reply Jamostut
4:22 AM on June 6, 2021 
Terrific content. Thanks!
https://theessayswriters.com/
writing cause and effect essays
how to write an argument essay
citing a website in essay
write my essay
narrative essay writing help
define thesis
how to write an essay paper
essay writer
university of maryland college essay
best essay writing services
website writes essays for you
courses work
how to write a cause effect essay
https://contest101.webs.com/apps/guestbook/
Reply Jamostut
3:46 PM on June 6, 2021 
Great postings. Thanks a lot.
canadian pharmacy world
https://ohcmeigschapter.webs.com/apps/guestbook/
Reply Jamostut
1:03 PM on June 9, 2021 
This is nicely expressed! .
https://definitionessays.com/
order cheap essay online
https://theessayswriters.com/
how to write a conclusion in an essay
https://essayextra.com/
essay writers needed
https://topessaywritinglist.com/
narrative writing essays
https://ponderthepossum-com.webs.com/apps/guestbook/
Reply Jamostut
2:14 PM on June 10, 2021 
You definitely made the point!
https://definitionessays.com/
admissions essay help
https://theessayswriters.com/
how to write a grad school essay
https://paperwritingservicestops.com/
how to write an essay for a scholarship
https://essayextra.com/
college essay community service
https://bsc123.webs.com/apps/guestbook/
Reply Jamostut
3:37 PM on June 11, 2021 
Kudos, Plenty of advice.
https://discountedessays.com/
styles of writing essays
https://discountedessays.com/
essay on social service
https://paperwritingservicestops.com/
write a college essay
https://ouressays.com/
write my college essay me
https://iciclesampan53.webs.com/apps/blog/show/46121370-7-steps-t
o-choosing-the-proper-mattress-retailer-and-searching-for-a-mattr
ess
Reply Jamostut
5:43 PM on June 12, 2021 
Cheers, Loads of postings.
https://freeessayfinder.com/
college essay diversity
https://essayextra.com/
psychology essay writing services
https://freeessayfinder.com/
transfer college essays
https://discountedessays.com/
best cheap essay
https://hadassahhopecenterindia.webs.com/apps/blog/show/42788826-
hadassah-hope-center-india-
Reply Jamostut
7:14 PM on June 13, 2021 
Nicely put, Cheers!
https://service-essay.com/
essay help service
https://topessayssites.com/
personal statement college essay
https://dissertationwritingtops.com/
good essay writers
https://discountedessays.com/
help in writing essays
https://angiescore.webs.com/apps/guestbook/